Divadelní noviny Aktuální vydání 8/2018

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

8/2018

ročník 25
17. 4.–30. 4. 2018
 • Zprávy
 • Aktuálně
 • Kritika
 • Seriály a blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Kategorie článků: Festivaly

  Dítě v Dlouhé slaví dvacáté narozeniny

  17. dubna 2018 Žádný komentář

  Zítra začíná 20. ročník soutěžní přehlídky pro dětské publikum Dítě v Dlouhé. Potrvá do neděle 22. dubna a přináší výběr z nejlepších inscenací, které v poslední době vznikly v mimopražských divadlech a v Praze budou k vidění - většinou - poprvé.

  ČTP 2018 (No.5)

  24. ročník České taneční platformy je minulostí. Nezbývá než zveřejnit vítěze této oborové přehlídky... /Všechny díly denních zpravodajství z letošní ČTP naleznete ve složce Festivaly./

  Na skok do Paříže (No. 4)

  V sobotu skončil v Paříži 1. ročník festivalu českého divadla Na skok do Prahy. /Všechny reportáže z festivalu najdete ve složce Festivaly nebo Zahraničí./

  ČTP 2018 (No.4)

  Česká taneční platforma vběhla do posledního kola letošního ročníku. V něm se z bolesti vypovídal Vypravěč Spitfire Company, načež mu nad hlavou proletěl bombardér Enola Elišky Brtnické

  Fun Fatale rozšiřuje záběr

  09. dubna 2018 Žádný komentář

  Sedmý ročník mezinárodního festivalu současného cirkusu Fun Fatale zahájí ve středu 11. dubna performance vzdušné akrobacie vytvořená přímo pro prostory pražské FF UK. Festival potrvá do 9. května a z Prahy se 16. dubna přesune.

  Na skok do Paříže (No. 3)

  Třetí den festivalu českého divadla v Paříži Na skok do Prahy byl vedle druhé reprízy performance Jakuba Maksymova Malá úvaha o manipulaci ve znamení rozjetého kolektivu Pris dans les phares, jenž nastudoval úryvky tří her tří českých autorů.

  ČTP 2018 (No.3)

  Dalšími vybranými tituly pro letošní taneční platformu byl Komárkův kabaret inspirovaný Velázquezovými obrazy, resp. Kabaret Velázquez (přenesený z Archy do Alty) a Talagova pohybová instalace Soma prezentovaná jako site-specific projekt, tentokrát ve Veletržním paláci.

  Ježíš znásilňuje muslimku?

  08. dubna 2018 1 komentář

  Nad programem festivalu Divadelní svět Brno rozpoutal diskusi otevřený dopis prvního náměstka města Brna Mgr. Petra Hladíka (KDU-ČSL), který 5. dubna zveřejnil nejprve na svém facebookovém profilu a poté zaslal ČTK.

  Vznik Zlomvazu, vznik všeho

  08. dubna 2018 Žádný komentář

  Mezinárodní festival studentského divadla Zlomvaz zve návštěvníky ve dnech 2. – 5. května nejen do prostor Divadelní fakulty Akademie múzických umění.

  ČTP 2018 (No.2)

  Druhý den taneční platformy konfrontoval diváky s esoterickým obrazem povrchní sebestředné společnosti i s esoterikou moderního tance.

  Na skok do Paříže (No. 2)

  Festival českého divadla v Paříži Na skok do Prahy má za sebou druhý den, který nabídl premiéru imerzivního „herního“ experimentu Jakuba Maksymova a scénické čtení hry Olga Anny Saavedry.

  Na skok do Paříže (No. 1)

  V Paříži včera začal 1. ročník festivalu českého divadla ve Francii Na skok do Prahy (Fais un saut à Prague). Úvodní den byl zasvěcen setkávání. Zahajujeme denní zpravodajství.

  ČTP 2018 (No.1)

  Včera začal v Praze 24. ročník České taneční platformy. První večer přehlídky prolistovali diváci deník radikálního introverta v sólovém provedení Viktora Černického. Zahajujeme denní zpravodajství.

  Česká divadelní fotografie ovládne Obecní dům

  03. dubna 2018 Žádný komentář

  První velká souhrnná výstava fotografií z divadelního prostředí Česká divadelní fotografie 1859 – 2017 bude od 9. května do 24. června k vidění v Obecním domě v Praze. Výstava návštěvníky provede historií českého divadla od poloviny 19. století po současnost.

  Tip: Česká taneční platforma 2018

  02. dubna 2018 Žádný komentář

  24. ročník festivalu Česká taneční platforma se uskuteční 4. –7. dubna v Praze a jako vždy nabídne výběr toho nejzajímavějšího, co vzniklo za poslední dvě sezony na české taneční a pohybové scéně. Přímo na platformu naváže 8. dubna EDN (European Dancehouse Network)...

  e-moc-e 2018

  01. dubna 2018 Žádný komentář

  Umělecký projekt e-moc-e, který podporuje umělce v jejich tvorbě, prezentaci jejich díla a propojuje profesionální a amatérské umělce, vstupil do 12. ročníku.

  Prix Bohemia Radio 2018 zná vítěze

  23. března 2018 Žádný komentář

  Festival Prix Bohemia Radio ovládla aktuální témata a vynikající herecké výkony. Cena Thálie v rozhlasové hře patří Heleně Dvořákové.  Obsah,