Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2018

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2018

ročník 25
26. 6.–1. 9. 2018
 • Zprávy
 • Kritika
 • Seriály a blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Kategorie článků: Burza

  Divadlo Archa odkrývá náš ruský komplex

  15. srpna 2018 Žádný komentář

  Pražské Divadlo Archa uvede 21. srpna k padesátému výročí okupace Československa inscenaci Rusáci? Představení vznikalo formou dialogu mezi českými a ruskými umělci žijícími v Praze.

  Festival Divadlo očekává aktivního diváka

  14. srpna 2018 Žádný komentář

  26. ročník Mezinárodního festivalu Divadlo se uskuteční od 12. do 20. září v Plzni. Přiveze sedm předních souborů z Lotyšska, Maďarska, Polska, Slovenska, Slovinska a Švýcarska a osmnáct inscenací z České republiky.

  Ve středu začíná Letní Letná

  11. srpna 2018 Žádný komentář

  Letní Letná slaví 15. narozeniny a zve do kouzelné oázy nového cirkusu uprostřed hektického velkoměsta. Nabízíme základní informace o programu.

  88. ročník Jiráskova Hronova dnes začíná

  03. srpna 2018 Žádný komentář

  Nové logo, bohatý divadelní program, letní atmosféra festivalového stanového městečka... Tradiční divadelní přehlídka Jiráskův Hronov se dnes otevírá (nejen) mladým divadelníkům. Na i-DN chystáme denní festivalová zpravodajství.

  2. pozvánka do hudebního Českého Krumlova

  19. července 2018 Žádný komentář

  Již po sedmadvacáté se mezi 20. červencem a 11. srpnem v Českém Krumlově koná multižánrová hudební přehlídka evropského významu – Mezinárodní hudební festival.

  Poslední komentáře

  1. pozvánka do hudebního Českého Krumlova

  18. července 2018 Žádný komentář

  Jihočeské divadlo zahájilo před otáčivým hledištěm v Českém Krumlově blok hudebních inscenací - po již skončených reprízách Rusalky nyní nasazuje operu Trubadúr a bude pokračovat baletem Valmont a operou Příhody lišky Bystroušky.

  Nultý bod (No. 1) Za dveřmi / 2018

  13. července 2018 Žádný komentář

  Už po desáté zabydlí na týden letní Prahu dva festivaly, které představí to nejzajímavější z českého, ale i zahraničního repertoáru tanečních, pohybových, klaunských, nonverbálních i multimediálních produkcí všeho druhu.

  Mighty Sounds ovládnou Čápův dvůr

  09. července 2018 Žádný komentář

  14. ročník žánrového hudebního festivalu Mighty Sounds se stane královskou korunou kulturní nabídky třetího prázdninového víkendu. Na táborské letiště Čápův dvůr se tradičně slétne pestrá smršť hudby, líteratury i divadla.

  Divadlo na cucky, rok první

  30. června 2018 Žádný komentář

  Olomoucké Divadlo na cucky uzavřelo první sezonu na nové scéně v centru města. Do budoucna chce svou tvorbu více prezentovat na festivalech a soustředit se na celodenní provoz divadla, aby se stalo skutečně živým, tepajícím kulturním centrem.

  Divadlo 1918–2018

  Divadlo 1918–2018
  25. června 2018 Vyšlo v papírovém čísleŽádný komentář

  Muzikály Tvrdí se, že první americký muzikál na evropském kontinentu uvedli V + W Divotvorným hrncem v roce 1948. Až na výjimky hrály klasické muzikály operetní soubory, boom muzikálového divadla v soukromých produkcích však umožnila až polistopadová společnost. Všechno...

  Podoby – Chvála Charlieho Soukupa

  Podoby – Chvála Charlieho Soukupa
  25. června 2018 Vyšlo v papírovém čísleŽádný komentář

  Pletí je vážná disciplína. Ze zeleninový zahrádky jsme bez lítosti a omluv vyhnali ženský. Čistej, nezastřenej mačismus. Charlie byl vyučenej nástrojař, kde přesnost je skoro – conditio sine qua non – podmínka, bez níž nelze. O zahradničení měl svý představy, ale ty jsem...

  Kam v létě do divadla

  Kam v létě do divadla
  25. června 2018 Vyšlo v papírovém čísleŽádný komentář

  Platí ještě sousloví „divadelní prázdniny“? Stále víc divadel otvírá letní scény a nabízí divákům netradiční zážitky často pod širým nebem. Když k tomu připočteme nejrůznější festivaly, divadelní fanoušci aby raději o prázdninách ani neopouštěli republiku.

  Ni zisk, ni slávu!

  25. června 2018 Žádný komentář

  Sokolové jsou připraveni na slet. Chystají průvod, hromadná cvičení i premiéru Našich furiantů v Národním divadle. XVI. všesokolský slet se uskuteční v Praze v týdnu od 1. do 6. července. Nabízí i mnoho kulturních akcí.

  LSS počtyřiadvacáté

  14. června 2018 Žádný komentář

  Letošní ročník Letních shakespearovských slavností nabízí 144 představení na scénách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě. Festival začíná 26. června a potrvá do 7. září. Premiérou je komedie Dobrý konec všechno spraví v režii J. A. Pitínského.

  Jiří Srstka píše divadelním režisérům

  Jiří Srstka píše divadelním režisérům
  11. června 2018 Vyšlo v papírovém čísleŽádný komentář

  Praxe užívání autorských děl je poměrně složitá. Nicméně lze říci, že za užívání naprosté většiny druhů autorských děl se nositelům autorských práv platí tantiémy, tedy podíl na výnosech nabyvatele, pořadatele, nakladatele atd.

  Divadlo 1918–2018

  Divadlo 1918–2018
  11. června 2018 Vyšlo v papírovém čísleŽádný komentář

  I. kongres UNIMA V Praze vznikla 20. května 1929 vůbec první mezinárodní divadelní organizace na světě. Československo bylo tehdy považováno za ráj loutkového divadla, v evropském kontextu zaujímalo výjimečné postavení díky dvěma loutkářským časopisům, firmám...

  Podoby – Viděl jsem chodit stromy

  Podoby – Viděl jsem chodit stromy
  11. června 2018 Vyšlo v papírovém číslePro zobrazení komentářů zadejte heslo.

  Stručný obsah příspěvku zde není uveden, protože je tento příspěvek chráněn heslem.  Obsah,