Divadelní noviny Aktuální vydání 15/2018

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

15/2018

ročník 25
18. 9.–1. 10. 2018
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Nad Prahou půlměsíc nabízí divadlo do bytu

  V rámci 9. ročníku festivalu divadelních kultur Blízkého východu Nad Prahou půlměsíc, který se koná 22. – 26. listopadu (předtím 4. 11. v Brně a poté 29. 11. v Hradci králové a 30. 11. v Plzni), nabízejí pořádatelé Projekt DOMA – jiný rozměr divadla, hudby a poezie přímo ve vašem obýváku (či kuchyni).

  Azadeh Mohammadi, Husam Abed, Marwan Alsolaiman, umělci, kteří žijí a tvoří v České republice, kam přišli nedávno či naopak před lety ze Sýrie, Palestiny a Iránu přijdou na pozvání k divákům domů sdílet s nimi jejich divadelní představení, hudební produkci či četbu poezie. Na představení, na které může přijít tolik hostiteli popzvaných diváků, kolik se do daného prostoru bytu vejde, je možné – pokud bude ze strany diváků zájem – navázat krátkým povídáním o rozmanitých kulturách země, z níž umělec pochází.

  ///

  Vybírat lze z těchto produkcí:

  4. listopadu 2017 – v odpoledních hodinách

  Marwan Alsolaiman. FOTO IRENA VODÁKOVÁ

  Marwan Alsolaiman: Host jako most aneb Čeština trochu jinak

  Vtipné básně a aforismy od syrského básníka, hudebníka a pedagoga Marwana Alsolaimana v autentickém podání autora, který si rád hraje s češtinou, ačkoli jeho rodným jazykem je arabština. Konečně: oba jazyky vyučuje. Zároveň se věnuje také hudbě a hraje výtečně na několik hudebních nástrojů. Své vystoupení doprovodí několika arabskými písněmi na arabskou loutnu.

  V češtině a arabštině.

  Délka vystoupení: cca 30-45 min. / Cena: 2 000,-

  ///

  30. listopadu 2017

  Azadeh Mohammadi. FOTO IRENA VODÁKOVÁ

  Azadeh Mohammadi: My Pink Labyrinth (one woman show)

  Humorná zpověď mladé Íránky Avy, která žije v Praze a vrací se do rodného Teheránu navštívit svou matku a oslavit s ní perský nový rok Nourúz. Těsně před tímto svátkem chce Ava otevřít choulostivé téma, o kterém se svou matkou nikdy nehovořila. Podaří se Avě prolomit tabu a promluvit si s matkou o sexualitě? Hraje nedávná absolventka pražské DAMU, režisérka a herečka Azadeh Mohammadi.

  V angličtině a farsí. Srozumitelné i pro angličtináře začátečníky.

  Délka vystoupení: 30-45 min. / Cena: 2 000,-

  ///

  27. listopadu večer

  Husam Abed: The Smooth Life. FOTO IRENA VODÁKOVÁ

  Husam Abed / Dafa Puppet Theatre – The Smooth Life

  Netradiční dokumentární a loutkové představení s kulinářským překvapením na závěr. Sugestivní rodinné příběhy palestinského muže, který se narodil a vyrostl v utečeneckém táboře. Hraje nedávný absolvent DAMU, loutkář a performer Husam Abed (představení s úspěchem hostovalo na festivalech Skupova Plzeň a …příští vlna/next wave…).

  V angličtině, arabštině. Obrazné, srozumitelné i pro angličtináře začátečníky a velmi chutné.

  Délka vystoupení: cca 50 min.

  Cena: 2 000,- + ingredience na vaření (během představení Husam připravuje typický palestinský pokrm, představení vrcholí společnou hostinou)

  Zájemci o jednotlivá představení se mohou hlásit prostřednictvím festivalových webových stránek: www.nadprahoupulmesic.simplesite.com

  • Autor:
  • Publikováno: 7. října 2017

  Komentáře k článku: Nad Prahou půlměsíc nabízí divadlo do bytu

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,