Divadelní noviny Aktuální vydání 12/2018

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

12/2018

ročník 25
12. 6.–25. 6. 2018
 • Zprávy
 • Kritika
 • Seriály a blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Ministerské povzbuzení

  Poslední květnovou neděli navštívil zcela neformálně prostory Herecké asociace ministr kultury ČR Daniel Herman (v doprovodu svého náměstka Patrika Košického) se záměrem seznámit se nejen s prostředím, ve kterém působíme, ale především s bohatým spektrem činnosti prezidia HA. Byl proveden prostory a přivítán početným zastoupením současných i minulých členů vedení.

  otoreportáž z návštěvy ministra kultury v sídle HA naleznete na: www.hereckaasociace.cz

  otoreportáž z návštěvy ministra kultury v sídle HA naleznete na: www.hereckaasociace.cz

  Během takřka čtyř hodin jsme stačili prodiskutovat situaci v české divadelní síti, chystaných zákonných norem (divadelní zákon, zákon o veřejnoprávních institucích, autorský zákon, zákon o České televizi a Českém rozhlase), hereckých platů a vůbec – vícezdrojového financování divadel či divadelních periodik. Pan ministr vlídně a vstřícně naslouchal a sám se ptal, čím může prospět – aby posbíral inspiraci k nelehkému údělu pozdvihnout kulturu ze suterénu do popředí zájmu politiků (a k dosažení kýženého 1 % ze státního rozpočtu na kulturu). V tom je mu Herecká asociace vstřícným partnerem.

  Byla to smysluplná tečka za náročnou sezonou, za kterou se Herecká asociace může ohlédnout bez studu, s vědomím, že byla nápomocna nejen v dabingové revoltě, ale v mnoha dalších aspektech – ať už kolektivních, nebo individuálních problémů v naší herecké rodině.

  Po zaslouženém prázdninovém oddechu (těch, kteří v létě nehrají po hradech a zámcích, netočí v hollywoodských studiích, ale raději točí pivo v zahrádkách a lenoší) – přejeme optimistický vstup do sezony nové, plné potlesku od našich diváků.

  Zlomme vaz…

  Jiří Hromada

  prezident HA


  Komentáře k článku: Ministerské povzbuzení

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,